Tur ile ilgili bilgi almak istiyorsanız
Biz Sizi Arayalım

Dolomitisuperski kayak karuselinin Almanlar ve Avusturyalılar tarafından en çok tercih edilen bölgesi . Bu bölgede tüm dünyaca meşhur Sella Ronda kayak turu var. Sella Grup dağlarının bulunduğu bu bölgede 6 kasabayı birbirine bağlayan Ronda (saat şeklinde bir yuvarlak) olduğundan bu tura bu ismi  vermişler. Sella Ronda ‘da en meşhur kasabaları  Corvara, Colfosco, La Villa, Val Gardena ve Canazei. Her kasaba ayrıca bir Vadiye ve bir grup dağa bağlı. Bu bölgelerin konaklamak için en çok tercih edilen kasabası Corvara, Canazei ve La Villa. Bu bölge aynı zamanda dünya kadınlar yarışının yapıldığı çok meşhur Gran Risa pistine ev sahipliği yapıyor.

La Villa ve Corvara kasabaları aile oteli ya da ileri düzey kayakçılar için oldukça geniş olanaklar sunuyor. La Villa kasabasında üç yıldızlı ve dört yıldızlı otel seçenekleri var. Üç yıldızlı Pension La Muda(http://www.lamuda.it/en/pension-badia/1-0.html) hemen pistlerin yanında . Bu otel 21-28 ocak tarihleri arasında çok az yere sahip. Otel ile yapılan görüşme sonucu 28 Ocak- 4 şubat tarihlerinin yüksek sayıdaki gruplar için daha uygun bir seçenek olduğunu ilettiler. Oda fiyatları gecelik kişi başı 70 ile 78 euro arasında HB.

Otelin hemen arkasında yukarıdaki fotoğrafta görülen mavi pist mevcut. Kayak odası ve kiralama da var. ayrıca otelin arkasındaki liftlerden çok çabuk tüm Alta Badia bölgesinde kaymaya başlıyorsunuz. Bu bölgede kayılabilecek birbirine bağlantılı 500 kmlik bir karusel var. Sella ronda turu kendi başına 26 km. Corvara ya da Lavilla tek başına bile ortalama bir kayakçı için çok doyurucu. Tüm gondollar son derece modern ve pistlere çok iyi bakılıyor.  Kar makineleri ile devamlı destekleniyor.

La villa kasabasındaki gondolların hemen önünde yer alan Gran Risa otel ise 4 yıldızlı. konum muhteşem. İlgili periyotta HB kişi başı gecelem 110 – 115 euro arası . Odaya göre değişiyor.

Yukarıdaki haritada en sağda üstte kırmızı okla işaretlenmiş olarak yerini görebilirsiniz. 3 yıldızlı il bahsettiğimiz otel olan Pension La Müda ise Hotel Gran Risa nın arkasındaki telseyijle bağanıyor. Hotel Gran Risa kasabada, Pension la Müda ise pistte ve orman içinde.

Alta Badi bölgesinde önereceğimiz ikinci kasaba ise Corvara. Konumu muhteşem. Corvara tüm alta Badia bölgesinde tüm pistlere en kolay ve en çabuk ulaşım sağlayan bağlantıya mevcut. Corvara da önereceğimiz otel, Hotel La Plaza 3* . Kayak odası mevcut. İlgili dönemde (21-28 Ocak) kişi başı gecelik HB fiyatları 95-100 Euro arasında . Bu otel her iki yakasında bulunan ana gondol istasyonlarına 500 mt eşit mesafede. Kayaklar taşınmak istenmez ise her iki gondol istasyonun altında günlük yaklaşık 4-5 euroya dolap kiralamak mümkün. Dolaplar 2-3 kişilik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here